Gece Cilt Bakımı

Gece Cilt Bakımı

Bakım deyince aklınıza gelebilecek pek çok konu olabilir. Özellikle günlük bakım kremleri başta olmak üzere birçok ürünün dikkatinizi çekebileceğini söyleyebiliriz. Fakat gün içinde yüzümüz hava şartları ve çevresel faktörler nedeniyle olumsuz yönde etkileniyor. İnsan vücudu uyku esnasında yeniden onarılıyor. Hücreler yenilenirken cildimizin yenilendiği de biliniyor. Bu yenilenmeyi ve onarımı iki katına çıkarmak ve genç bir görünüme sahip olmak için gece cilt bakımı yapmanın daha etkili olduğu biliniyor. Örneğin; yatmadan önce yüzünüze maske yapıp ardından nemlendirici krem ve serum eşliğinde bakım yapmanız fevkalade bir bakım demektir. Hem uykunun verdiği ilaç hem de kendi katkınızla harika bir başlangıç yapmış olursunuz. Gece yatarken duş almak ve peşinden krem sürmenin de etkili olduğunu hatırlatarak ikinci kısma geçiyoruz.

Gece Yüz Bakımı

Gece yüz bakımı yapmak son derece akıllı bir seçimdir. Günün yorgunluğunu depresif sorunlarını atmak ve travmalardan kurtulmak için harikadır. Daha doğrusu kişinin kendisine bakım yapması kendini benimsemesi çok güzel bir şeydir. Hayatınızın farkına varmak ve kendi kıymetinizi bilmek bambaşkadır. Genellikle bunu söyleriz ama yapmayız. Hatta kendine bakan insanlara da bir kulp buluruz. Tam aksine her insanın bu duruma özen göstermesi gerekir. Çünkü kendimize yaptığımız bakım yine olumlu olarak bize dönmektedir. Bakım konusunda gün içi yoğun oluyorsanız; geceleri yatmadan yapabilirsiniz. Maskelerinizi duş öncesi yapmanız mantıklıdır. Bu sayede yıkarken zorluk yaşamazsınız. Ayrıca gece kullanılan ürünleri tercih ederseniz uyku beraberinde onarımınızı başlatmış olursunuz.

Gece Kremi

Gece kremi kullanmak genel bakım demektir. Bakımın en kolay ve kapsamlı halidir. Çünkü gün boyu telaşlarımız çok fazla olduğundan cildimize zaman ayırmanın mümkün olmadığını biliyoruz. Hem yüzünüze yatmadan masaj yapmış olur hem de bakım yapmış olursunuz. Buna öz bakım da denir. Uyku sırasında tıpkı vücudumu gibi cildimiz de dinlenir ve yenilenir. Bu nedenle bu zaman dilimi bizler için kıymetlidir. Gece kremi kullanımı cilt bakımınızda mutlaka ayrılmaz bir parçasınız olmalıdır.

Gece kremleri onarım, nemlendirme ve yenilenme yapar, yapı olarak gündüz kremlerinden birçok farkı mevcuttur. Daha uzun süreli nem sağlama ve güneş koruyucusu içermeme gibi farkları mevcuttur. Krem seçerken marka seçmekten çok cildinizin yapısını dikkate alın, hangi içeriğin size ne kazandıracağını bilin ve buna göre seçiminizi yapmaya özen gösterin.


Hızlı bir bağlantı için bizimle hemen iletişime geçin.

Hemen İletişime Geç!