Hassas Ciltler İçin Nemlendirici

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici

Cildimiz en değerli varlığımızdır. Kişisel bakım konusunda başlıca konulardan biri olarak yüz bakım konusunun çok geniş kategoride yer aldığını biliyor ve önemsiyoruz. Fakat her insanın aynı tür cilt yapısına sahip olmadığını da biliyoruz. Bu yüzden öncelikle cilt tiplerini yazmakta ve ona göre açıklama yapmakta fayda buluyoruz.

  • Normal ciltler
  • Hassas ciltler
  • Kuru ciltler
  • Yağlı ciltler
  • Karma ciltler

Yukarıda da bahsedildiği gibi 5 ana maddeyle kesişen cilt yapısından ilk olarak hassas ciltlerden bahsetmek gerekiyor. Çünkü normal cilt yapısına hemen her ürünün uyumlu olduğu biliniyor. Fakat hassas ciltler için bu durum geçerli olmuyor. Korunmaya ihtiyaç duyan cilt yüzeyi gerektirdiği biliniyor. Hassas ciltler için nemlendirici ürünleri bu sebeple çok yoğun satılıyor. Ayrıca önemli püf noktası hassas ciltler için satılan ürünlerde paraben ve parfüm olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Kızarık Ciltler İçin Nemlendirici

Hassas veya kızarık ciltler için nemlendirici arayışındaysanız tercihiniz eczanelerde satılan dermokozmetik markaların nemlendiricileri olmalıdır. Çünkü yapacağınız tercih cildinizi daha vahim duruma sokabilir. Hassas ciltlerde kırmızı damar görünümü, kırışık çizgiler, güneş ışını beraberinde oluşan tahrip durumu çok fazla oluyor. Ayrıca bazı bileşenlere alerjikte olabiliyorlar. Bu yüzden kullanacakları içeriğin tamamen doğal olması gerektiği biliniyor. Her kremin veya nemlendiricinin uygun olmadığını da biliyorlar. Bu yüzden kullanacakları ürünü doğru seçmek adına doğru marka ile ilerlemek zorundalar.

Hassas Ciltler İçin Krem

Hassas ciltler için krem seçenekleri farklı özellikleriyle satılmaktadır. Fakat çoğunun içinde paraben vardır. Unutmayın ki hassas bir cilde sahipseniz kesinlikle parfüm içerikli krem kullanımından kaçınmanız gerekir. Çünkü bu kullanımlar beraberinde cilt yapınız daha fazla tahrip olacaktır.

  • Bilinen tüm tahriş edici ve allerjik maddelerin kullanımı bitirilmelidir ve bu maddelerden uzak durulmalıdır. Parfüm, aromatik yağlar, isopropil veya alkol, mentol, nane özleri, turunç özleri, kurutucu kil maskeleri gibi kan akışını hızlandıran kimyasallardan da mutlaka uzak durulmalıdır. Cildi soyucuya da kurutucu ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Güneş ve aşırı sıcak havadan mutlaka korunmak gerekmektedir.
  • Cilt oldukça serin tutulmaya çalışılmalıdır.
  • Her gün düzenli güneş koruyucusu mutlaka kullanılmalıdır. Çinko oksit hassas ciltlerin kullanımına uygun bir bileşiktir. Bu bileşiğe sahip ürünler tercih edilebilir.
  • Parfüm içermeyen ve hassas ciltler için özel üretilmiş nemlendirici ve bakım kremleri kullanılmalıdır.

Hızlı bir bağlantı için bizimle hemen iletişime geçin.

Hemen İletişime Geç!