Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske

Cildimiz haftalık bir döngüyle birlikte en az 1 olmak üzere maske ihtiyacı duymaktadır. Özellikle kuru ciltlerden bahsedecek olursak bu durum ayda en az 4 kez uygulanması gereken yüz bakım maskeleriyle öne çıkan bir konudur. Kuru ciltler için maske uygulamaları başta olmak üzere her cilt tipi için maske kullanımı farklıdır. Normal, hassas, kuru, yağlı şeklinde belirtilen cilt tipi seçenekleri arasında en çok rağbet gören seçeneğin kuru ciltler için olduğu görülmektedir. Özellikle havanın aşırı soğuk ve sıcak olması beraberinde maske kullanımı ihtiyacı çoğalır. Fakat kullanılacak yüz maskesinin içeriği çok önemlidir.

Cilt Gençleştirme Maskesi

Yetişkinliğe doğru ilerleyen yaşlarımızda en popüler arayışın cilt gençleştirme maskesi olarak öne çıktığını biliyoruz. Çünkü yaşlılık izleri ve yaşlanmak her insan için değer kaybı anlamını ifade ediyor. Sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı herkes ister. Ancak bu çoğu zaman yaşam tarzımızdan kaynaklanan kötü alışkanlıklardan kurtulmaya ve uygun bir diyetle dengeli-düzenli beslenmeye bağlıdır. Bir diğer belki de en önemli nokta olan genetiğe de bağlıdır.Ne yapılırsa yapılsın zamanı durdurmak mümkün değildir ve ciltte illa ki sarkmalar zaman geçtikçe yaşanacaktır. Ama bazı maskeler ile cildi gererek bu sarkma eylemini geciktirmek ya da azaltmak mümkündür.Cilt gençleştirme maskesicildi bu tarz etkilerden kurtarmaya yardımcıdır.

Cilt Kuruluğu

Cilt kuruluğu veya cilt sorunları açısından sunmuş oldukları ürünlerin ne denli değere sahip olduğunu ve hızlı etkileşim gösterdiğini bilmeniz gerekiyor. Cilt kuruluğu dediğimiz problem pullanma, kaşıntı ve çatlama ile karakterize rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir veya doğal olarak kuru bir cilde sahip olunarak da bu soruna sahip olunmuş olunur. Ancak yağlı cilde sahip olanlar bile, zaman zaman özellikle mevsimsel ya da stres faktörlerinden ciltte kuruluk problemi yaşayabilirler. Kuru cilt vücudun herhangi bir bölümünü etkileyerek karşımıza çıkabilir. Genellikle ellerde, kollarda ve bacaklarda ortaya çıkmaktadır. Birçok durumdayaşam tarzı değişiklikleri ve duruma uygun nemlendirici krem kullanımı sayesinde sorunun çözümü mümkündür. Fakat bazı durumlarda problem altta yatan bir nedenden kaynaklanabilir ve tedaviye direnç göstererek daha yoğun bir krem ya da başka bir tedavi uygulanması gerekebilir. Böyle bir durum yaşandığındabir dermatoloji uzmanına başvurulmalıdır.


Hızlı bir bağlantı için bizimle hemen iletişime geçin.

Hemen İletişime Geç!