Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

İnsanların büyük bölümü kuru cilt yapısına sahiptir. Çevresel faktörler, yaşam şartları, kötü beslenme, iklim şartları gibi birçok sebep beraberinde günlük bakımın zorlaştığını da söylemek gerekir. Tempolu yaşama ayak uydurma telaşına düşerken yüzümüz için birkaç dakikayı ayırmakta bile zorlanabilirsiniz. Fakat haftalık yüz bakım maskesi veya kullanılacak küçük bir kremle beraber kendi bakımınızı kolayca yapabileceğinizi bilmelisiniz. 24 saatlik özelliğe sahip bir nemlendirici krem ile kuru ciltler için nemlendirici krem kullanmak son derece kolay ve etkili bir yoldur. Ayda bir bakım yaptırıp bu işe belirli bütçe ayırmak da bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Karar size kalmış.

Kuru Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Hangisi?

Bakım konusuna değinmişken kuru ciltler için en iyi nemlendirici hangisi şeklinde araştırma yapmanız en doğal hakkınızdır. Fakat bu konuda araştırma yaparken cildinizin gerçek ihtiyacı olan vitaminleri ve cilt yapınızı es geçmemelisiniz. Her insanın cildi farklıdır.Kuru ciltlerin ne yazık ki en büyük problemi, cildin uzun süre nemli kalabilmesini sağlamaktır. Cildimiz yapısı gereği nem kaybetmeye çok müsaittir. Bu yüzden bazen ne kadar nemlendirici krem kullanılırsa kullanılsın cilt hemen bunu emip eski haline dönebilmektedir. Bu yüzden kuru cilde ne iyi gelir sorusunun en önemli cevabı nemi en uzun süre ciltte hapseden bir nemlendirici krem kullanımı olacaktır. Bu sayede cildimiz gün boyunca nemli bir şekilde kalır. Ayrıca düzenli cilt bakımı yapılarak cilt bariyeri onarılır ve cildin nem tutabilme kapasitesi arttırılırmış olur.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önemi

Cildinizin yapısını bilmiyorsanız; eczane ortamında veya farklı bir güzellik merkezinde test yaptırarak öğrenebilirsiniz. İnternet ortamında bu konuda yararlanacağınız testlerde vardır. Kuru cilt yapısına sahip olduğunuzu öğrendikten sonra ona göre bir ürün seçmeniz gerektiğini unutmayın. Kuru ciltler için nemlendirici önemi oldukça büyüktür. Çünkü kuru ciltlerde kırışıklık oluşumu riski fazladır.Aynı zamanda esneklik ve elastikiyet dengesi daha kolay azalır. Neme en çok ihtiyaç duyan cilt tipi, kuru cilttir. Kuru cilt sahipleri yoğun nem tutucu ajanlara sahip yağlı kremler kullanmayı tercih etmelidir.


Hızlı bir bağlantı için bizimle hemen iletişime geçin.

Hemen İletişime Geç!